Friday, 17 September 2010

Auction Art Auction Part I

Abraham Brueghel, 1631 - 1690
Detailabbildung: Abraham Brueghel, 1631 - 1690
Detail images:  Abraham Brueghel, 1631 - 1690

Lot 41 / Abraham Brueghel, 1631 - 1690

Detail images: Abraham Brueghel, 1631 - 1690 Detail images: Abraham Brueghel, 1631 - 1690 Detail images: Abraham Brueghel, 1631 - 1690 Detail images: Abraham Brueghel, 1631 - 1690 Detail images: Abraham Brueghel, 1631 - 1690 Detail images: Abraham Brueghel, 1631 - 1690 Detail images: Abraham Brueghel, 1631 - 1690

41
Abraham Brueghel,
1631 - 1690

BLUMENGABE AN DIE GÖTTIN VENUS Öl auf Leinwand.
67,5 x 98 cm.
Signiert.

Catalogue price € 70.000 - 90.000 Catalogue price€ 70.000 - 90.000  $ 79,099 - 101,699
£ 59,500 - 76,500
元 530,600 - 682,200
₽ 5,077,800 - 6,528,600

Abraham Brueghel,
1631 - 1690
67.5 x 98 cm.
Signed.